Firma Ara

Piyasalardaki Altın Hareketleri Finans Haberleri

 

Özellikle bayanların süs aksesuarı olarak ve beğenerek kullandıkları altın yine değer kazanarak değer seviyesini yükseltti. Düğünlerde, sünnet törenlerinde hediye olarak alınan ya da evlenecekler bu aralar düşük ayar altına yönlendiler. Avrupa merkez bankası başkanı Draghi’nin Euro korumak için gereken neyse o yapılacaktır açıklamasının hemen ardından altında değer kazancı yüzde 10 seviyelerine ulaştı. Geçtiğimiz hafta Amerikan merkez bankasının 3. turunda genişlemeyi açıklamasıyla altın 1.778 dolara yükselmişti.

 


İstanbul kuyumcular odası başkanı Alaattin Kameroğlu Amerikan merkez bankasının açıklamasının hemen ardından altının hızla değer kazandığını ifade etti. Kameroğlu’nun açıklamasında; altın alıcılarının düşük ayar altın tercih etmelerinin daha hesaplı bir alışveriş olacağının yönlendirmesini yaptı. Kameroğlu’nun açıklamalarından 8 ayar altının tercih edilmesi insanların talepleri ve altın fiyatlarına bağlı olduğunu bildirdi. Kullanım bakımından 8 ayar altının dayanıklılığında bir sıkıntı yoktur dedi.

 


Yapılan araştırmalarında; tüketicinin ekonomik takılara yöneldiği ve 8 ayar altının daha fazla tercih edilir duruma gelmiş olduğu anlaşıldı. Bu doğrultuda altının bu yönde gelişim göstereceği ve giderek daha çok 8 gramlık altınların talep alacağı uzmanlarca belirtildi.

 

Sponsor

Finans Haberleri

 • TSE, 39 firmanın sözleşmesini…

  TSE, 9 firmanın sözleşmelerini firma isteği, 14 firmanın sözleşmelerini ara kontrol olumsuzluğu, 16 firmanın sözleşmelerini ise…

 • Viyana Borsası’ndan İMKB Şirketleri…

  İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Borsa'da işlem gören 20 şirketin ağırlıklı piyasa değerinden oluşan bir endeks…

 • Piyasalardaki Altın Hareketleri

    Özellikle bayanların süs aksesuarı olarak ve beğenerek kullandıkları altın yine değer kazanarak değer seviyesini yükseltti.…

 • METROPOL KULE EKİM'DE SATIŞA…

  İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde yer alan Metropol İstanbul, ilk 9 ayda yüzde 50 oranında…

 • Firma Rehberi Nedir?

  • Firma Rehberi hizmetimiz, tüm firmaların ücretsiz bir şekilde kaynaklarımızdan faydalanabileceği, özenle hazırlanmış profesyonel bir firma rehberi servisidir. Sitemiz içerisindeki tüm şirketler tanıtım ve kaynak gösterme amaçlı yayınlanmaktadır.

   Tüm kullanıcılar kendi firma sayfalarını bağımsız olarak hazırlarlar. Ücretsiz firma ekle sekmesinden kaydını oluştururlar. Firma tanıtımınızı kolayca yapabileceğiniz profesyonel bir sitedir. Dünyanın her yerinden gelen kayıtlar ticari finans ağınızı zenginleştirecektir.

   Her kullanıcı kendi firmasının tanıtımını yapmaktadır. Hatalı, farklı yada akla gelmeyen bir sebepten dolayı yanlış yayınlanan bir sayfa olduğunu düşünüyorsanız lütfen İletişim kurarak bizi bilgilendirin. ( Servisimizde 6698 Sayılı "Kişisel Verilen Korunması Kanunu" kapsamında Ad Soyad, GSM ve Mail bilgileri gösterilmemektedir. )