Firma Ara

Viyana Borsası’ndan İMKB Şirketleri İçin İndeks Finans Haberleri


İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Borsa’da işlem gören 20 şirketin ağırlıklı piyasa değerinden oluşan bir endeks hazırlanması ve yayını için Viyana Borsası ile anlaşma imzalayacak. İMKB açıklamasına göre iki borsa arasında 28 Eylül’de Viyana’da imzalanacak anlaşmayla, Viyana Borsası, endeks kapsamında yer alan şirketler için İMKB’de işlem yapılan tüm günler için hesaplama yapacak ve yayınlayacak.

 

“IBTX” (İstanbul Traded Index) adıyla hesaplanacak ve yayınlanacak olan endeks, Viyana Borsası‘nda Avro, Amerikan Doları ve Türk Lirası karşılıklarıyla gerçek zamanlı olarak yer alacak. Söz konusu endeks Viyana Borsası internet sitelerinde yayınlanacak ve veri yayın kuruluşları aracılığıyla kullanıcılara/yatırımcılara iletilecek. Açıklamada değerlendirmesine yer verilen İMKB Başkanı İbrahim Turhan, Viyana Borsası ile bu anlaşmayı imzalayacak olmaktan çok mutlu olduklarını belirtti.

 

Viyana Borsası, ayrıca, endekste yer alan şirketlerin kapanış fiyatları dahil, endeks bileşenlerinin kapsamlı bilgisini de günlük olarak duyuracak.
 

 

Sponsor

Finans Haberleri

 • TSE, 39 firmanın sözleşmesini…

  TSE, 9 firmanın sözleşmelerini firma isteği, 14 firmanın sözleşmelerini ara kontrol olumsuzluğu, 16 firmanın sözleşmelerini ise…

 • Viyana Borsası’ndan İMKB Şirketleri…

  İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Borsa'da işlem gören 20 şirketin ağırlıklı piyasa değerinden oluşan bir endeks…

 • Piyasalardaki Altın Hareketleri

    Özellikle bayanların süs aksesuarı olarak ve beğenerek kullandıkları altın yine değer kazanarak değer seviyesini yükseltti.…

 • METROPOL KULE EKİM'DE SATIŞA…

  İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde yer alan Metropol İstanbul, ilk 9 ayda yüzde 50 oranında…

 • Firma Rehberi Nedir?

  • Firma Rehberi hizmetimiz, tüm firmaların ücretsiz bir şekilde kaynaklarımızdan faydalanabileceği, özenle hazırlanmış profesyonel bir firma rehberi servisidir. Sitemiz içerisindeki tüm şirketler tanıtım ve kaynak gösterme amaçlı yayınlanmaktadır.

   Tüm kullanıcılar kendi firma sayfalarını bağımsız olarak hazırlarlar. Ücretsiz firma ekle sekmesinden kaydını oluştururlar. Firma tanıtımınızı kolayca yapabileceğiniz profesyonel bir sitedir. Dünyanın her yerinden gelen kayıtlar ticari finans ağınızı zenginleştirecektir.

   Her kullanıcı kendi firmasının tanıtımını yapmaktadır. Hatalı, farklı yada akla gelmeyen bir sebepten dolayı yanlış yayınlanan bir sayfa olduğunu düşünüyorsanız lütfen İletişim kurarak bizi bilgilendirin. ( Servisimizde 6698 Sayılı "Kişisel Verilen Korunması Kanunu" kapsamında Ad Soyad, GSM ve Mail bilgileri gösterilmemektedir. )